Historie Muay thai – Thajský box ( thaibox )

 

Co je Muay Thai nebo thajský box – thaibox?

Historie muay thai

 

Muay Thai nebo thajský box je kulturní bojové umění Thajska. Původ Muay Thai sahá několik set let (zhruba 2000 let ), a byl, v podstatě, vyvinutý jako forma a detail boje, který používal celé tělo jako zbraň. Je však třeba dodat, že historie Muay Thai, a jeho „přímý původ je otázka debaty mezi moderními učenci. Hodně z historie Muay Thai byl ztracen, když barmská odvolal Ayudhaya, hlavní město Siam (Thajsko) ve 14. století. Barmánci rabovali chrámy a depozitáře znalostí se konala v hlavním městě, a většina sepsaná historie se ztratil v tomto období. Co objemy byly uloženy jsou zachovány a chráněny jako národní kulturní poklad pro thajské kultuře a dědictví.
Dnes se muay thai ( thaibox ) věnuje velká populace světa děti, muži, ženy.
Ptáte se proč ?
Trénink muay thai (thaibox ) taky nazýváno bojové umění osmi končetin. Ať ho děláte rekreačně, sportovně, nebo závodně vždy procvičí celé tělo a prověří vaší kondici.
Thajský box je náročný na kondici, koordinaci pohybů. Lze ho přizpůsobit pro děti, ženy i muže. Kolikrát za mnou přijde člověk že by se rád naučil muay thai, nejdříve se ho ptám proč ? Když mi řekne rád bych získal kondici, zhubnul a naučil se bránit. Přizpůsobíme trénink jemu na míru.
Jsem osobně zastáncem tradic, klasického stylu, který je prověřen historií zamě Thailand. Patří k tradicím i vzdání pocty trenérovy, soupeři ( Way krui ), meditace v chrámech v historických místech.
Muay thai ( Thaibox ) zažil rozmach za druhé světové války kdy thajský vojáci byli umístěnydo ve smíšených armádách. Když vojáci z USA a Evropy viděli první zápasy měli velký zájem se učit tento styl. Francouzy začali nazývat tento sport – Siam box Orient. Okolo roku se začali používat konopné provazy napuštěné pryskyřicí.
Po válce bylo toto bojové umění převedeno do sportu a rozděleno do váhových kategorií, kol ( pravidla K1 ).
Od roku 2016 by měl tento sport zařazen jako olympijská disciplína.
Tento sport lze provozovat od 5 let a není vyjímka že ho provozují lidé i v 60 letech.

Co Vám může teto sport přinést :
– kondice
– naučit se bránit
– koordinace pohybů
– úbytek váhy ( zhubnout )
– procvičení celého těla
– základní techniky a kombinace

Co přinese dětem :
Naučí se
– úctě, disciplíně a respektu
– sebeovládání – koncentraci
– získají komplexní pohybové návyky
– základní techniky a kombinace
– zlepší svou koordinaci
– najde si nové kamarády
– prevence šikany ve škole

 

Historie muay thai1  děti

 

Přidat komentář

Your email is never published nor shared. Required fields are marked (Required)